Adana 'Belemedik Yaylası'

Adana 'Belemedik Yaylası' içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Gez & Gör kategorisinde yer alan Adana 'Belemedik Yaylası' yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


Pozantı-Belemedik yaylası, Pozantı ilçesine 10 km uzaklıkta bulunmaktadır.Yazın serin olması ve bol oksijen kaynağı bölge halkının sık sık tercih ettiği yerlerden biri olmuştur. Belemedik Yaylasının ormanları doğal ortamında hiç dokunulmamıştır.

Belemedik Yaylası turistlerin yoğun ilgisini çekmekte. Ayrıca kolay bir ulaşıma sahiptir. Çakıt Çayı yakınında bulunan Belemedik Yaylası, 3 kilometre uzunluğundadır. Burada bulunan eski evler terk edilmiş olup, bölgede inşaat yasağı vardır. Sadece ahşap ev yapmak isteyenlere izin verilmektedir. Harika bir doğaya sahip olan Belemedik Yaylası, bahar aylarında buram buram çiçek kokar. Bölgede aynı zamanda yabani hayvanlara da rastlanmaktadır. Eğer yaylada kamp yapmak isterseniz, tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekiyor. Çünkü burada bulabileceğiniz bir tesis veya malzeme satış yeri yoktur. Doğa fotoğrafları çekeceğiniz, tabiatın tam ortasında huzurlu vakitler geçireceğiniz Belemedik Yaylası tüm güzellikleriyle sizleri bekliyor.

Belemedik Yaylası'nda Konaklama Nasıldır?

Kamp yapma dışında konaklamak için Pozantı’yı tercih edebilirsiniz. Belemedik yaylasında kişisel ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekecek, çünkü genel ihtiyaçları temin edilebilecek bir yer bulunmamaktadır.

Belemedik Yaylasına Nasıl Ulaşabilirim?

Belemedik yaylasına Anbaş köyü içinden gecen stabilize yolla ulaşılmaktadır. Çakıt çayı kıyısında kurulmuş, yörenin taştan ve ahşaptan yapılmış yayla evlerinde konaklanmaktadır. Yaban hayatı yönünden zengin olan yaylada yabankeçisi, yabandomuzu ve yırtıcı kuş türleride gözetlenebilir.

Nerede?

Belemedik Yaylası/Pozantı/Adana Adana'da bulunan diğer yaylaları öğrenmek için; ADANA YAYLALARI

Adana 'Belemedik Yaylası' içeriği, 27 Şubat 2019 tarihinde BiAdana.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha