Adana'ya Ne Zaman Gidilmeli?

Adana'ya Ne Zaman Gidilmeli? içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Gez & Gör kategorisinde yer alan Adana'ya Ne Zaman Gidilmeli? yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


Adana yemekleri kadar, hava sıcaklığından da adından sıkça söz ettiren bir şehrimiz. Akşam haberlerinde bile Adana’nın yaz aylarındaki sıcaklığıyla ilgili bilgiler verdiğini görmekteyiz.

Tüm bu bilgiler eşliğinde Adana’ya yazın gitmek pek akıllıca olmayacaktır. Ancak Adana’nın yaylaları için yaz aylarında gitmek akıllıca olabilir. Adana’nın hava durumu yaz aylarında yüksek sıcaklıklara denk gelmektedir. Kışın ise daha ılıman bir hava durumuna sahip olan Adana’nın en güzel mevsimi bahar aylarıdır. Adana'da sıcaklık kaç derece olur sorusunun cevabı sizleri biraz korkutabilir; ancak yaz aylarında Adana’nın sıcaklık derecesi 51 civarında olabilmektedir. Hatta Adana’nın 59 dereceyi gördüğünü bile meteoroloji tarafından bilinmektedir. Adana havaları yaz aylarında, insanları çok zor durumda bırakmaktadır. Adana hava durumu bakımından en güzel ve en çok ziyaret edilme olasılığı yüksek olan dönemi ilkbahar dönemidir. Ayrıca bu dönemlerde yapılan festivallerde yurt içi tatilinize ayrı bir hava katacaktır. Dolayısıyla Adana ziyaretinizi yapılan festivallere göre ayarlayabilirsiniz. Etkinlik bakımından birbirinden farklı ve birbirinden eğlenceli zaman geçirme imkânı sağlayan bu festivallerin tarihine dikkat ederek, Adana gezinizi şekillendirebilirsiniz. Tiyatro sevenler için uygun festival de bulunmaktadır. Mart ayında Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’ne tatilinizi denk getirebilirsiniz. Mayıs ayında Uluslararası Hava Oyunları Festivali, Uluslararası Engelli Gençlik Festivali, Nisan ayında Portakal Çiçeği Festivali’ne gidebilirsiniz. Adana’da Akdeniz iklim tipi görülmesinden kaynaklı yaz aylarında nemin de ciddi oranda hissedildiğini belirtmekte yarar var. Bu nedenle Adana yaylalarına gitmeyecekseniz Adana tatilinizi yaz aylarına bırakmamanızı tavsiye ederiz. Ancak Haziran ayının sonu Temmuz ayının başı gibi Adana’ya gitmek istiyorsanız 35 ve üzeri sıcaklığa hazırlıklı olmanızı ve yanınızda mutlaka yüksek koruyuculu güneş kremi almanızı tavsiye ederiz. İyi tatiller!

Adana'ya Ne Zaman Gidilmeli? içeriği, 24 Ocak 2019 tarihinde BiAdana.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha