Vücuttaki İltihabı Kurutan Bitkiler

Vücuttaki İltihabı Kurutan Bitkiler içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Sağlık kategorisinde yer alan Vücuttaki İltihabı Kurutan Bitkiler yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Vücuttaki İltihabı Kurutan Bitkiler

İltihaplar insan sağlığını tehlikeye attığı gibi oluşması durumunda acil müdahale gerektirmektedir. Bunun için insanların yaşamlarında iltihap gibi durumlar ile karşılaşmadan önce mutlaka önlem alması gerekmektedir. İltihaplar ise genellikle vücutta kırmızı kan hücrelerinin azalması ile birlikte oluşmakta olup, kırmızı kan hücrelerinin azalması vücudu korumasız hale getirmesinden dolayı iltihaplara davetiye çıkarmaktadır. Tabi ki iltihaplar sadece kırmızı kan hücrelerine bağlı olarak oluşmaz. Bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerden sık görülenleri ise enfeksiyon kapmak, lupus, romatizma, zatürre gibi rahatsızlıklar olarak bilinmektedir.

İltihap Sökücü Bitkiler

Ak Söğüt Kabuğu Ak söğüt kabuğu iltihap sökücü özelliği bile bilinmekte olup, içerisinde bulunmakta olan salisin maddesi ile birlikte aspirin özelliğini taşımaktadır. Aynı zaman da ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır. Bu bitkiyi çay şeklinde demleyerek tüketebilirsiniz. Fesleğen Öjenol fesleğene tat ve koku veren madde olup, iltihap sökücü denildiğinde aslında ilk akla gelen bitki olarak bilinmektedir. Ceyenna Biberi Sık duyulan bir bitki olmasa da içerisinde barındırdığı kapsaisin maddesi sayesinde iltihap sökücü özelliği bulunmaktadır. Birçok hastalık için kullanılması uygun olan bu bitki iltihap için de kullanılabilir. Ceviz Birçok faydası ile bilinmekte olan ceviz, içerisinde tesbit edilen CRP maddesi sayesinde iltihap gibi rahatsızlıklara da iyi geldiği tespit edilmiş olup, günde 50 gr tüketilmesi durumunda iltihap gibi rahatsızlıklara yakalanma olasılığının düşük olduğu belirlenmiştir.

Vücuttaki İltihabı Kurutan Bitkiler içeriği, 11 Eylül 2018 tarihinde biadana.com sitesinin Yaşam bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha