HAFTANIN KİTAP ÖNERİSİ: BİN MUHTEŞEM GÜNEŞ

HAFTANIN KİTAP ÖNERİSİ: BİN MUHTEŞEM GÜNEŞ

Khaled Hosseini - Bin Muhteşem Güneş 

 

"Bu kentin ne çatılarını ışıldatan ayları sayabilirsin,

Ne de duvarlarının gerisine gizlenen bin muhteşem güneşi."

"Bir toplumun, kadınları eğitimsiz olduğu sürece başarıya ulaşma şansı yoktur."

Nereye giderseniz gidin, ülkeniz peşinizden gelir. Artık siz orada yaşamasanız da o içinizde yaşar. Afganistanın Khaled Hosseinide yaşadığı gibi… Bin Muhteşem Güneş, ilk romanı Uçurtma Avcısıyla tüm dünyada muhteşem başarı yakalayabilen Hosseininin ikinci romanı. Yazar bu romanında da doğduğu toprakları anlatıyor. Bu kez iki kadının kesişen yaşamları ve dostlukları üzerinden… Küçük yaşta evlendirilen kızlar, çocuğu olmayan kadınlar, babaya ya da çocukluk arkadaşına duyulan, geçmişe gömülmüş aşklar… Khaled Hosseini, hasreti, dostluğu, aşkı ve insanlığı en iyi anlatan yazarlardan. Başarıyla kurduğu olay örgüsüyle, çıkmaz yolların nasıl düzlüklere açılabileceğini gösteren yaratıcı bir kalem.  

KHALED HASSAİNİ HAKKINDA

“Afganistan, Kabil’de bir diplomatın oğlu olarak doğdu. Hüseyni, Kabil doğumlu, Alevilik mezhebine mensup bir yazardır. Babası Afganistan Dış İşleri Bakanlığında çalışmış, 1970 yılında baba Hüseyni, Afganistan Elçiliğindeki görevi dolayısıyla ailesiyle birlikte Tahran, İran'a yerleşmiştir. 1973 yılında Hüseyni ailesi, Halit'in erkek kardeşinin doğacak olması sebebiyle Kabil'e geri dönmüştür. Ailenin Afganistan'a dönmesinin ardından birkaç ay sonra da 40 yıllık Afgan lider Zahir şah kuzeni Davut Han tarafından düşürülmüştür.[4] Ailesi 1980’de Amerika Birleşik Devletleri’nden siyasi sığınma hakkı elde etti. Hala Kuzey Kaliforniya’da yaşamaktadır." Uçurtma Avcısı yazarın ilk romanıdır. Khaled Hossaini’nin Everest Yayınları’nda ki diğer kitabı: Bin Muhteşem Güneş”  

HAFTANIN KİTAP ÖNERİSİ: BİN MUHTEŞEM GÜNEŞ içeriği, 20 Haziran 2019 tarihinde, Bin Muhteşem Güneş, Haftanın kİtap Önerisi, Khaled Hosseini, Uçurtma Avcısı etiketleri ile biadana.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha