Sevgililerin En Uğrak Yeri 'Sevgi Adası'

Sevgililerin En Uğrak Yeri 'Sevgi Adası' içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Gez & Gör kategorisinde yer alan Sevgililerin En Uğrak Yeri 'Sevgi Adası' yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


Güzel şehir Adana'dan bir güzel manzara daha sevgililerin en uğrak yeri 'Sevgi Adası'...

Türkiye’nin en büyük ve en bereketli tarım arazilerinin bulunduğu Adana’da yağmur yağmamasından dolayı hem sulamada hem de enerjide kullanılan Seyhan baraj gölünde sular kıyıdan yaklaşık 400-500 metre çekildi. Yılda sadece 1 kere suların çekilmesiyle birlikte adaya giden yol ortayı çıkıyor. Bunu fırsat bilen vatandaşlar ise otomobilleriyle, motosikletleriyle veya yürüyerek adaya gidip banklara oturup manzaranın keyfini sürüyor. Bazı vatandaşlarda öz çekim yaparak bu anı ölümsüzleştiriyor. Adana'nın yerli halkı buraya daha yakın bir bölge olan Adnan Menderes Piknik Alanı'nı yazın katlanılmaz sıcak aylarını serinlemek, mangal yakmak ve vakit geçirmek amacıyla kullanmaktadırlar. Genel olarak Sevgi Ada'sına tekne yahut kayıklar ile bu bölgeden gidilir. Kış aylarına yaklaşırken Seyhan Nehri'nin suları çekilmeye başladığında, Sevgi Ada'sına bağlı bir toprak yol ortaya çıkar ve insanlar kara yolu vasıtasıyla adaya ulaşımlarını sağlayabilirler. Sevgi Adası ve Seyhan Nehri o kadar ihtişamlı görünür ki sanki Adana'nın içinden bir deniz hattı geçiyormuş hissi uyandırır insanlarda. Buraya en çok 14 Şubat Sevgililer Günü gibi özel günlerde gidilmektedir. Kimi zaman evli bir çift evlilik yıl dönümünü kutlarken kimi zaman bir çift sevgili doğum gününü kutlarken görülebilir... 14 Şubat Yaklaşırken, bu yerin insanlara gitmek adına güzel bir fikir olabileceği kanaatindeyim.

Sevgi Adası Nerede?

 Adres: Seyhan Baraj Gölü İçi, Çukurova/Adana

Sevgililerin En Uğrak Yeri 'Sevgi Adası' içeriği, 26 Şubat 2019 tarihinde BiAdana.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha