Adana'da Mutlaka Görülmesi Gereken Manzaralar

Adana'da Mutlaka Görülmesi Gereken Manzaralar içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Sizin Adana kategorisinde yer alan Adana'da Mutlaka Görülmesi Gereken Manzaralar yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


Adana Taş Köprü 

Adana'nın sembol yapısı Taş Köprü Roma döneminde yapılmış,günümüzde Seyhan ve Yüreğir Merkez ilçelerini birbirine bağlayan tarihi yapıdır.Birkaç sene öncesine kadar araç trafiğine de açık olan bu yapı bu özelliğiyle Dünya'nın araç trafiğine açık en eski köprüsüdür.21 gözlü inşa edilen köprünün kara kısmı dolgularla küçülerek bugün 14 gözlü olarak ayaklı tarih olarak şehrin tam ortasında heybetiyle dikilmektedir.

Adana Merkez park

Sabancı Merkez Camii ile birlikte nehrin kenarında yer alan devasa alan gerçekten botanik bir nefes alanıdır.Oldukça geniş çim alanda, çeşitli ağaçlar ve doğanın huzuru Avrupai merkez kent park kültürünün önemli bir örneğidir.

Adana Büyük Saat

32 metre uzunluğu ile Türkiye'nin en büyük saat kulesidir.1881'de inşasına başlanıp 1 yılda hizmete açılmıştır.Malum o dönemde saat kuleleri modernleşmenin sembolüdür.Kendisinden 5 sene sonra inşa edilen ülkemizin en büyük ikinci saat kulesi Dolmabahçe Saat Kulesi'nden 5 metre daha uzundur. Şehrin çarşı bölümünde yer alır. Belediyenin armasında yer alan kule budur.

Adana Seyhan barajı,Baraj gölü 

Akdeniz'e dökülen en büyük akarsu olan Seyhan Nehri, Adana il merkezine de yıllar boyu katkı sağlamış durumda. Bu doğal güzellik , zamanında taşkınları önlemek için bir barajla ve aynı baraj üzerinde ki güzellikleriyle de yerel halka serinleme fırsatı sunuyor. Siz de Adanalılar gibi nehir kıyısında yürüyüş yapabilir, atıştırabilir, ve keyif çatabilirsiniz.  

Adana'da Mutlaka Görülmesi Gereken Manzaralar içeriği, 07 Kasım 2018 tarihinde BiAdana.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha