Adana Sarıçam Belediyesi

Adana Sarıçam Belediyesi içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Sizin Adana kategorisinde yer alan Adana Sarıçam Belediyesi yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


Tarihi:

Sarıçam İlçesiAdana iliYüreğir ilçesinin Kuzey – Doğu kısmının ayrılması ile BurukSofuluBaklalıİncirlikSuluca ve Kürkçüler alt kademe belediyelerinin tüzel kişilikleri sona erdirilerek 22 Mart 2008 tarihli Resmi Gazetenin 22.03.2008 tarih ve  26824 (Mükerrer) nüshasında yayınlanarak yürürlüğe giren 5747 sayılı Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’a göre oluşturulmuş bir İlçedir.
İsmini ilçenin kuzeyinde bulunan Sarıçam ormanlarından almıştır.
04.06.2008 tarih ve 26896 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan İçişleri Bakanlığının 2008/10086 sayılı kararı ile Sarıçam İlçe Kaymakamlığına Bursa Vali Yardımcısı Ali Taşkın BALABAN atanmış olup, görevine 07.07.2008 tarihinde başlamıştır. 19 Temmuz 2013 tarih ve 2013/463 sayılı Müşterek Kararname ile Nevşehir İli Vali Yardımcısı Ali Murat KAYHAN Sarıçam Kaymakamlığı görevine atanmış olup, görevine 14.09.2013 tarihinde başlamış ve halen görev yapmaktadır.
Misyonumuz
Sarıçam Halkının, müşterek ihtiyaçlarını, birleştirici, vatandaş memnuniyetini ve toplumsal faydayı esas alan, tarihi ve geçmişine saygılı, katılımcı yönetim anlayışıyla Üretken Belediyecilik,
Vizyonumuz
Üretken Belediyeciliğin gereği olarak, dezavantajlı grupların hayatlarını kolaylaştıran, planlama ile kentleşmeyi gerçekleştirmiş, Adana’nın yeni Markası Sarıçam olmak.
Kalite Politikamız Herkesin yaşamak isteyeceği bir “Marka Kent” olmak amacıyla;
  • Kültürel mirasa, doğaya, çevreye, sahip çıkarak, bilinçli kentleşme ile gelecek nesillere yaşanabilir bir kent bırakmak,
  • Kaynaklarını etkin ve verimli kullanarak, vatandaş şikâyet ve beklentileri doğrultusunda; yasal mevzuatlara uygun şeffaf, adil, hızlı, güler yüzlü, tarafsız ve kaliteli hizmet sunmak,
  • Karar ve uygulamalarına, dezavantajlı gruplar başta olmak üzere vatandaşların ve çalışanların katılımını sağlamak,
  • Vatandaşların memnuniyetini sürekli kılmak ve sürdürülebilir projelerle hiçbir koşulda kaliteden ödün vermemek,
  • “Kişilerle değil, sistemlerle yönetilen” bir kurum kültürü oluşturmak,
  • Sürekli iyileştirme yaklaşımı ile Kalite Yönetim Sistemi’nin geliştirilmesine katkı sağlamak,
Hedefimiz
Yerel yönetimlerin etkin gücünü en üretken biçimde kullanarak Sarıçamı çağdaş,yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent vizyonuna ulaştırmaktır.
[embed]

Adana Sarıçam Belediyesi içeriği, 19 Ekim 2018 tarihinde BiAdana.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha