Adana Merkez Park Hakkında

Adana Merkez Park Hakkında içeriğini okuyabilir, Gaziantep.com Yeni Mekanlar kategorisinde yer alan Adana Merkez Park Hakkında yazısını değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.


Sabancı Merkez Camii ile birlikte nehrin kenarında yer alan devasa alan gerçekten botanik bir nefes alanıdır. Oldukça geniş çim alanda, çeşitli ağaçlar ve doğanın huzuru Avrupai merkez kent park kültürünün önemli bir örneğidir.

  Adana Merkez Parkı 2004 Yılında yapılmış olan Merkez Park Türkiye’nin en büyük parkıdır. Seyhan Nehrinin her iki yakasına kurulmuştur. 2004 yılında Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılmıştır. Güneyde Sabancı Camisi ile kuzeyde Galleria alışveriş merkezi arasında kalan bölgede kurulmuştur. Adana Merkez Park Tarihi Eskiden parkın bulunduğu alanda narenciye bahçeleri, şehir otogarı ve nehrin taşmasına karşı bırakılan boş araziler bulunuyordu. Zamanla otogar buradan taşındı. Demirköprünün güneyine Galleria alışveriş merkezi, kuzeyin Mimar Sinan Anfi tiyatrosu yaptırıldı. 1998’de bölgedeki 100 ev yıkıldı ve her iki yakayı birbirine bağlayan Sinanpaşa asma köprüsü yapıldı. Park 2004’te açıldı. Eğer Yolunuz Adana ve çevresine düşerse daha önce hazırlamış olduğumuz ADANA’DA NE YAPILIR, NERELERE GİDİLİR listemizi inceleyebilirsiniz.

Adana Merkez Park Hakkında içeriği, 12 Aralık 2018 tarihinde BiAdana.Com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha